Galeria Wieliczka – na wiosnę mają ruszyć prace

Galeria Wieliczka – na wiosnę mają ruszyć prace

Zgodnie z informacjami jakie przekazał nam Project Manager Galerii Wieliczka nadchodzą zmiany i budowa ma znowu ruszyć do przodu. Pierwotne harmonogram zakładał oddanie Galerii do użytku już kilka lat temu ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany inwestycyjne i zatrzymała projekt na etapie jaki widzimy aktualnie. Market budowlany Leroy Merlin został ukończony i oddany do użytku dokładnie 4 lata temu, w listopadzie 2019 roku a powstająca obok budowla musiała zostać wstrzymana.

Według uzyskanych informacji wiosną 2024 mają rozpocząć się prace budowlane a w 2025 roku galeria ma zostać oddana do użytku i otwarta. Wzrosło zainteresowanie najemców i na ten moment ok 60% powierzchni zostało już skomercjalizowane, wśród nich jest dwóch operatorów z sektora spożywczego, co jest kluczowym czynnikiem w tego typu obiektach.

wieliczka-galeria
źródło: galeriawieliczka.pl

Galeria Wieliczka – Opis obiektu

Galeria Wieliczka to centrum handlowo-rekreacyjne, które powstaje w Wieliczce przy ul. Krakowskiej. W planach jest wiele sklepów, punktów usługowych, a także strefa zdrowia i relaksu. Galeria jest łatwo dostępna zarówno z Krakowa, jak i z innych miejscowości powiatu wielickiego, dzięki dogodnej lokalizacji przy drodze krajowej nr 94 i bliskości autostrady A4. Ponadto, wokół galerii przeprowadzono już w znacznym stopniu przebudowę infrastruktury drogowej, która ułatwi dojazd. Na terenie galerii znajdzie się około 600 miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych.

źródło: galeriawieliczka.pl

Galeria Wieliczka ma być podzielona jest na dwie strefy: handlową i usługową oraz zdrowia i relaksu. W strefie handlowej i usługowej znajdziemy m.in. market spożywczy, od kilku lat działający już market budowlany Leroy Merlin, sklep RTV oraz wiele znanych marek modowych. W strefie zdrowia i relaksu czeka na nas strefa fitness z ofertą sklepów sportowych. Wszystko jest zaplanowane na kilku poziomach i zajmuje pow. 42 tys. m. kw.

ADRES:

GALERIA WIELICZKA
UL. KRAKOWSKA 22
32-020 Wieliczka

GALERIA WIELICZKA
CENTRUM HANDLU ZDROWIA I USŁUG
UL. KRAKOWSKA 22
32-020 Wieliczka
źródło: google maps

Opublikuj komentarz