Noc muzeów w Wieliczce

noc-muzeow-wieliczka

Noc muzeów w Wieliczce

Jeśli chcesz zobaczyć coś niezwykłego i ciekawego, to nie możesz przegapić „Nocy Muzeów” w Wieliczce. To wyjątkowa okazja, aby zwiedzić za darmo muzeum i zamek, które kryją wiele tajemnic i skarbów. Ale uwaga – musisz się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona!

19 listopada „Noc Muzeów” w Wieliczce
To wydarzenie odbędzie się 19 listopada i będzie polegało na bezpłatnym zwiedzaniu Trasy Muzealnej w kopalni soli. Będziesz mógł zobaczyć, jak wyglądała praca górników, podziwiać piękne komory i rzeźby z soli oraz poczuć klimat podziemnego świata. Dodatkowo, będziesz mógł wziąć udział w warsztatach rodzinnych „W Labiryncie Górniczym”, gdzie dowiesz się więcej o historii i technice górnictwa. A jeśli przyjdziesz z dziećmi, to nie możesz pominąć warsztatów „Zamek Wieliczka oczami dzieci”, gdzie maluchy będą mogły wyrazić swoją kreatywność i pokazać, jak widzą zamek.

Na „Noc Muzeów” zaprasza także Zamek Żupny, gdzie będziesz mógł zwiedzić wystawy zamkowe i podziwiać bogatą kolekcję solniczek „Solniczki – małe dzieła sztuki”. Będziesz miał też okazję zobaczyć, jak zmieniało się oświetlenie górnicze na przestrzeni wieków podczas prezentacji „Lampy górnicze – słońce w kopalni”.

Jak się zapisać na „Noc Muzeów”?

Jeśli chcesz skorzystać z tej niepowtarzalnej oferty, to musisz się zarejestrować poprzez formularz rejestracyjny, który znajdziesz na stronie www.muzeum.wieliczka.pl od 14 listopada o godzinie 9:00. Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń. Bilety będziesz mógł odebrać w kasie biletowej Zamku Żupnego w Wieliczce.

Program:

Zamek Żupny

9.00–17.00 – Zwiedzanie wystaw zamkowych

10.00–14.00 – „Zamek w Wieliczce oczami dzieci” warsztaty dla dzieci

10.00–14.00 – „Lampy górnicze – słoneczka w kopalni” – prezentacja górniczego oświetlenia

Trasa muzeum w kopalni soli

11.00, 12.00 – „W górniczym labiryncie” warsztaty rodzinne (wymagana rezerwacja)

13.00, 14.00 – oprowadzanie z przewodnikiem po muzeum w kopalni soli (wymagana rezerwacja)

Nie zwlekaj i zarezerwuj sobie miejsce na „Noc Muzeów” w Wieliczce. To będzie niezapomniana przygoda!

Opublikuj komentarz