Repertuar tarnowskich teatrów na listopad i grudzień 2023

teatr tarnów

Repertuar tarnowskich teatrów na listopad i grudzień 2023

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

 • Opowieści z Narnii – spektakl dla dzieci i młodzieży w reżyserii Anny Grzeszczak. Premiera 12 listopada 2023 roku.

Spektakl “Opowieści z Narnii” to adaptacja powieści C.S. Lewisa o tym samym tytule. Opowiada historię czterech rodzeństwa, które w czasie zabawy w kryjówce trafia do magicznej krainy Narnii. Narnia to kraina, w której wszystko jest możliwe, a zwierzęta mówią ludzkim głosem. Dzieci muszą stawić czoła wielu wyzwaniom, aby pokonać złego Białego Króla i przywrócić pokój do Narnii.

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia. Jest to spektakl wspaniałej przygody, który zachwyci młodych widzów.

 • Dziady – dramat Adama Mickiewicza w reżyserii Anny Dymnej. Premiera 26 listopada 2023 roku.

“Dziady” to dramat Adama Mickiewicza, który opowiada o losach Polaków w czasie zaborów. Akcja dramatu rozgrywa się w noc świętojańską, kiedy to duchy zmarłych spotykają się na polanie w Czarnolesie.

Spektakl w reżyserii Anny Dymnej jest pełną emocji i refleksji interpretacją tego klasycznego dzieła literatury polskiej. Anna Dymna, znana z wielu ról teatralnych i filmowych, stworzyła spektakl, który porusza i skłania do myślenia.

Teatr Miejski w Tarnowie

 • Mistrz i Małgorzata – spektakl w reżyserii Piotra Nowakowskiego. Premiera 19 listopada 2023 roku.

“Mistrz i Małgorzata” to powieść Michaiła Bułhakowa, która opowiada historię miłości Mistrza, pisarza, który napisał powieść o Poncju Piocie, i Małgorzaty, jego ukochanej. Akcja powieści rozgrywa się w Moskwie lat 30. XX wieku, ale również w świecie diabłów i innych nadprzyrodzonych istot.

Spektakl w reżyserii Piotra Nowakowskiego jest oryginalną interpretacją tej klasycznej powieści. Nowakowski stworzył spektakl, który jest pełen humoru, ale też porusza poważne tematy, takie jak miłość, władza i zło.

 • Komedia o kowalu i diabłach – spektakl w reżyserii Tomasza Mana. Premiera 26 listopada 2023 roku.

“Komedia o kowalu i diabłach” to baśń ludowa, która opowiada historię kowala, który zostaje oszukany przez diabły. Kowal musi stawić czoła wielu wyzwaniom, aby odzyskać to, co mu się należy.

Spektakl w reżyserii Tomasza Mana jest pełnym humoru i przygody przedstawieniem, które zachwyci widzów w każdym wieku.

Teatr Maska

 • Cabaret – spektakl muzyczny w reżyserii Ewy Grzeszczak. Premiera 25 listopada 2023 roku.

“Cabaret” to musical Johna Kanderta i Freda Ebba, który opowiada o miłości, utracie i zmianach, jakie zaszły w Niemczech w okresie Republiki Weimarskiej.

Spektakl w reżyserii Ewy Grzeszczak jest oryginalną interpretacją tego klasycznego musicalu. Grzeszczak stworzyła spektakl, który jest pełen humoru, ale też porusza poważne tematy, takie jak miłość, wojna i totalitaryzm.

 • Słowiańskie opowieści – spektakl dla dzieci w reżyserii Małgorzaty Szumskiej. Premiera 26 listopada 2023 roku.

“Słowiańskie opowieści” to zbiór baśni ludowych z różnych regionów Polski. Opowiadają one o magicznych stworzeniach, takich jak rusałki, żbiki, czy smoki.

Spektakl w reżyserii Małgorzaty Szumskiej jest pełnym magii i przygody przedstawieniem, które zachwyci dzieci w każdym wieku.

Oprócz tego, w Tarnowie w listopadzie i grudniu 2023 roku odbędą się liczne inne wydarzenia kulturalne, takie jak:

 • Tarnowski Festiwal Teatralny – od 2 do 5 listopada 2023 roku w różnych miejscach w Tarnowie odbędzie się festiwal, na którym zostaną zaprezentowane spektakle teatralne z całej Polski.
 • Tarnowskie Spotkania z Filmem – od 14 do 20 listopada 2023 roku w kinie “Cinema City” w Tarnowie odbędzie się przegląd filmów polskich i zagranicznych.
 • Tarnowski Festiwal Muzyczny – od 28 listopada do 2 grudnia 2023 roku w różnych miejscach w Tarnowie odbędzie się festiwal, na którym zostaną zaprezentowane koncerty muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.
 • Mikołajki w Tarnowie – 6 grudnia 2023 roku w wielu miejscach w Tarnowie odbędą się wydarzenia związane z Mikołajem, takie jak koncerty, kiermasze i zabawy.
 • Tarnowski Jarmark Bożonarodzeniowy – od 26 listopada do 26 grudnia 2023 roku na Rynku w Tarnowie odbędzie się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy, na którym będzie można kupić świąteczne dekoracje, jedzenie i napoje.

Opublikuj komentarz