Krakowskie ciekawostki

Krakowskie ciekawostki

Atrakcje turystyczne:

Pierwszym przystankiem na naszej podróży będzie słynne Muzeum Narodowe. Znajduje się ono w pięknym gmachu przy Alei 3 Maja i skrywa w swoich wnętrzach wyjątkowe kolekcje. Przejdźcie się po rozległych salach i podziwiajcie dzieła sztuki polskiej i zagranicznej, od malarstwa po rzeźbę i rzemiosło artystyczne. Nie zapomnijcie również odwiedzić Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, gdzie zobaczycie arcydzieła takich mistrzów jak Jan Matejko czy Józef Chełmoński.

Kolejną atrakcją wartą odwiedzenia jest Muzeum Czartoryskich. Znajduje się ono w urokliwym Pałacu Czartoryskich na ulicy św. Jana. To tu można podziwiać najcenniejsze dzieło w Polsce – słynny obraz Leonarda da Vinci “Dama z gronostajem”. Muzeum kryje również inne skarby, takie jak m.in. “Madonna z Dzieciątkiem” Hansa Memlinga czy “Autoportret” Rembrandta.

Ciekawostki:

Wędrując po krakowskich muzeach, warto zwrócić uwagę na ciekawostki związane z ich historią. Na przykład, w Muzeum Narodowym można zobaczyć jeden z najstarszych zachowanych w Polsce obrazów – “Golgotę” autorstwa malarza znanego tylko jako “Mistrz Radomski”.

Muzeum Czartoryskich również kryje w sobie wiele tajemnic. Z pewnością zainteresuje Was piękny, złocony puchar, który miał należeć do samego Juliusza Cezara.

Historia:

Kraków to miasto z długą i bogatą historią, której świadectwem są liczne muzea. Warto odwiedzić Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które znajduje się w Sukiennicach na Rynku Głównym. Dzięki wystawie poznacie historię miasta od czasów prehistorycznych po współczesność. Niezapomniane wrażenie zrobi na Was również podziemna trasa turystyczna prowadząca pod Sukiennicami, gdzie odkryjecie średniowieczne podziemia Krakowa.

Specjały kulinarne:

Po całym dniu zwiedzania muzeów warto zatroszczyć się o kulinarną podróż po Krakowie. W okolicy Rynku Głównego znajdziecie wiele knajpek i restauracji serwujących tradycyjne polskie dania. Nie możecie przegapić pierogów, żurek, oscypków czy słynnych krakowskich obwarzanków.

Sieć komunikacyjna:

Kraków jest miastem, które oferuje dobrze rozwiniętą sieć komunikacji publicznej. Możecie podróżować tramwajami i autobusami, które kursują zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach. Warto wykorzystać również rowery miejskie, które są dostępne na wielu stacjach w różnych częściach Krakowa.

Opublikuj komentarz